Maďarské stříbro pro HKC Racing Team – Lutopol

0
547

Závodní tým HKC Racing – Lutopol se vrátil z maďarského okruhu Panoniaring, kde pokračoval letošní ročník Carbonia Cupu. Pilot Petr Zelenka tu na dosud neznámé trati velmi dobře zabojoval se svou dvoulitrovou formulí Renault a přivezl stříbro.

Maďarská závodní dráha měří skoro pět kilometrů, přesněji 4740 metrů a nachází se u městečka Sárváru nedaleko od hranic s Rakouskem. Už zaznělo, že Petr Zelenka, ale ani mnoho jeho soupeřů ve startovním poli na tomto okruhu zatím nezávodil a tři volné tréninky byly věnovány především poznávání záludností poměrně technicky náročné trati, jejíž cílová rovinka má sedm set metrů.

V kvalifikaci zajel druhý nejrychlejší čas a v jedenáctikolovém závodě podlehl o pouhé tři sekundy německému soupeři ve skupině D4, ve které jezdí dvoulitrové monoposty. Druhé místo a z něj vyplývající bodový příděl mu ale zajišťují průběžné vedení ve skupině po dvou odjetých podnicích.

„Nová trať a nové zkušenosti,“ konstatoval trenér HKC Racing Teamu – Lutopol, Ivan Houzák. „Petr každopádně postupně zrychloval a v každé z jízd posouval laťku výš. Technika držela a počasí přálo. Co víc si přát,“ dodal trenér.

Do Maďarska se mostecká stáj vrátí zase v polovině června a přejede jen o několik desítek kilometrů dál za Budapešť, kde Carbonia Cup pokračuje letošním třetím setkáním na slavném okruhu Hungaroring, který hostí i podniky Formule 1. Také tady bude chtít mostecký tým zabodovat a posunout svůj náskok před soupeři.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!