Neurochirurgové ze severu patří mezi světovou špičku

0
574

Neurochirurgové ústecké Masarykovy nemocnice uspořádali světový kongres v rakouském Innsbrucku. Dokladovali tak, že nejen v České republice, ale také ve světě slaví úspěchy renomovaní lékaři Krajské zdravotní.

Kongresu se zúčastnili specialisté neurochirurgové a reprezentanti 24 zemí ze čtyř kontinentů světa. Hovořili o inovacích a nových horizontech v neurochirurgii. Na programu byly přednášky a diskusní fóra předních odborníků v oblasti mozkové ischemie a mozkových bypassů. „V této problematice se prosadili především neurochirurgové z Japonska, USA a České republiky. Iktový program je v České republice na vysoké úrovni a aktivita v oblasti mozkových bypassů má u nás dlouhodobou tradici a držíme trend se světovým vývojem jak v diagnostice, tak v technice mikrochirurgických operací,“ řekl přednosta ústecké neurochirurgické kliniky Martin Sameš a zároveň prezident kongresu. Na kongresu byly významné i diskuse a přednášky z oboru lební chirurgie či mozkové mikrochirurgie. „Vynikající úroveň měly mimo jiné i příspěvky učitelů oboru profesora Zvěřiny z Prahy a profesora Štěňa z Bratislavy. Názory obhajující mikrochirurgický přístup i preference gamma nože byly v rovnováze,“ doplnil přednosta Martin Sameš.

Neurochirurgové se také věnovali problémům páteřní chirurgie a nádorům míchy. Dále se zaměřili také na oblast léčby mozkových aneurysmat, v níž došlo k velkému rozvoji a pokroku.

Zazněly také problémy neurochirurgické péče z pohledu celé planety. „Před čtyřmi lety vznikla mezinárodní organizace, která se snaží řešit dostupnost péče v rozlehlých a zaostalých státech Afriky a Asie. O rozpočtu a plánech těchto aktivit referoval doktor Park z Bostonu. Kongres byl vynikající přehlídkou současných možností a limitů neurochirurgie a příbuzných oborů endovaskulární radiologie a radiochirurgie. Pro naši kliniku byl významnou inspirací a zároveň výbornou vizitkou a reklamou pro Krajskou zdravotní a pod ni spadající ústeckou Masarykovu nemocnici a celou Českou republiku,“ zhodnotil světový kongres za pořádající ústecké neurochirurgy Martin Sameš.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!