Nový tomograf zvládne i objemné pacienty

0
3411

Masarykova nemocnice má novou počítačovou tomografii (CT). Nový přístroj pořídila do nemocnice Krajská zdravotní, a.s. z evropských peněz. Stál více než třináct a půl milionu korun.

Traumatologické centrum v ústecké nemocnici se může chlubit nejmodernějším vybavením, a tím i kvalitnější a komfortnější péčí. „To jistě ocení jak pacienti, tak i zdravotníci nejen z radiodiagnostického oddělení, ale i všichni jejich kolegové, pracující s výsledky vyšetření tohoto pracoviště,“ uvedl generální ředitel Krajské zdravotní Petr Fiala.

Nové CT přineslo zdravotníkům oproti starší verzi z roku 2009 několik novinek. „Především je možné vyšetřit najednou celého pacienta až do výšky 190 centimetrů. To je vhodné zejména u těžkých polytraumat, kdy po vyšetření CT je možné okamžitě řešit jak poranění hlavy, hrudníku a břicha, tak i končetin. Nové CT nám také umožňuje vyšetřit objemné pacienty se stále zachovalou výbornou kvalitou zobrazení,“ pochvaloval nejvýraznější novinky ředitel zdravotní péče Masarykovy nemocnice Josef Liehne. CT disponuje ještě další novinkou, a tou je program CT skiaskopie, který umožňuje v reálném čase sledovat ve vyšetřovně pohyb jehly či drenu v těle pacienta při různých intervenčních zákrocích. „Výkony jsou přesně cílené a snižuje se možnost poranění okolních orgánů. Hodnocení pro lékaře je pak zjednodušeno portálovým systémem, kde je již jedním kliknutím možno oddělit cévy od ostatních orgánů a v trojrozměrných rekonstrukcích je pak podrobně studovat,“ uvedl primář Radiodiagnostického oddělení Masarykovy nemocnice Milouš Derner. V budoucnu se navíc uvažuje i o rozšíření tohoto portálového systému na více stanic a také o možnosti připojení ke vzdáleným počítačům, tabletům nebo i mobilním telefonům pro možnost lékařských konzultací.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!