O traťové komisaře (i komisařky) je zájem

0
1425

Do areálu mosteckého autodromu dorazilo o víkendu 51 mužů a žen, kteří se chtějí stát traťovými komisaři. Čekalo je celodenní školení, po němž bude následovat osm zácvikových směn.

„Školení kromě nezbytných administrativních úkonů sestávalo z přednášek o bezpečnosti při práci, poskytnutí první pomoci zraněným, požární ochraně či seznámení se se sportovními předpisy a vlajkovou signalizací. Nechyběla ale ani praktická ukázka hašení hořícího vozu, což si v ochranných oděvech vyzkoušeli i naši nováčci,“ upřesnil zástupce sportovního ředitele autodromu Pavel Kužník. Mezi zájemci o práci traťového komisaře nechyběly ani zástupkyně něžného pohlaví. Sešlo se hned 12 žen, od studentek po zasloužilé matky. „Jsem fanynkou motoristického sportu, o možnosti sezonní brigády na postu traťové komisařky jsem se dozvěděla z internetu. Nebudu ale první z rodiny, kdo se zapojí do akcí na autodromu. Má dcera už tu příležitostně pracuje jako pořadatelka,“ prozradila čtyřiačtyřicetiletá Monika Solnařová z Mostu, momentálně na rodičovské dovolené.

Role traťových komisařů je nezastupitelná. Bez jejich přítomnosti se v areálu mosteckého autodromu a sousedního polygonu neobejde žádný automobilový či motocyklový závod. Dohlížejí na průběh klání, upozorňují jezdce signalizací na různé nástrahy a nebezpečí, v případě potřeby na místě zasahují a likvidují také následky kolizí. „Musejí to proto být lidé s mimořádným smyslem pro zodpovědnost. Případná chyba může mít totiž fatální následky,“ upozornil Kužník.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!