Parkoviště je lidem trnem v oku

0
493

Složitou situaci s nedostatkem parkovacích míst řeší město Meziboří. Na nejbližším jednání zastupitelstva, 20. února, rozhodnou zastupitelé o stavbě parkoviště v ulici Májová. Část obyvatel této lokality je ale proti.

V lokalitě by měla vzniknout postupně tři parkoviště. Město tím chce vyřešit nedostatek parkovacích míst v této části Meziboří. „Situace s parkováním je tu velmi složitá. V ulici Májové jsme od Policie ČR získali výjimku na možnost stání na komunikaci. Ta je ale časově omezená. Pokud situaci nevyřešíme, budeme za čas stát před problémem, že v Májové nebude opět kde zaparkovat,“ říká starosta města Petr Červenka. V ulici by proto postupně měla vznikat tři parkoviště. „Jedno jsme už jako manipulační plochu připravili a stačí jen změnit ji kolaudačním rozhodnutím na parkoviště, což určitě zvládneme v první polovině letošního roku. Další stavbu bychom chtěli zahájit také ještě v roce letošním. Na třetí se chystáme v příštím roce,“ prozradila vedoucí Odboru majetku, výstavby a životního prostředí Gabriela Soukupová.

„Změna byla veřejně projednávána, řádně předem zveřejněna, nikdo ovšem neměl žádné připomínky. Parkování v této části města chybí a parkoviště je potřeba.“ (starosta Petr Červenka)

Chystané parkoviště, kde by ještě letos mohlo být 25 nových parkovacích míst, plus dvě další pro hendikepované, je ale trnem v oku některým obyvatelům Májové ulice. Ti dokonce svůj nesouhlas dali městu najevo peticí. „Poukazují na to, že v Májové ulici je dětské hřiště a zeleň. S tímto argumentem ale měli obyvatelé Meziboří přijít, když se před časem měnil Územní plán města. Tehdy byla schválená změna v této lokalitě z veřejné zeleně na plochu pro parkoviště. Změna byla veřejně projednávána, řádně předem zveřejněna, nikdo ovšem neměl žádné připomínky. Parkování v této části města chybí a parkoviště je potřeba. Kdyby bylo jiné řešení, tak by k němu město přistoupilo. Zvažovali jsme například zjednosměrnění Májové ulice a trvalé stání na komunikaci. S tím ale nesouhlasí Policie ČR,“ upozornil starosta.

Čtěte:  Ženy se učily bránit

Město už do přípravy parkoviště investovalo 155 tisíc korun. Projektová dokumentace je hotová. Kromě parkovacích míst tu bude také nové veřejné osvětlení, nový chodník a nová náhradní výsadba zeleně, dětské hřiště zůstane zachováno. Další parkoviště s 38 parkovacími místy postaví město v ulici Nad Parkem. Celkem tak přibude v Meziboří téměř 70 nových parkovacích míst. Obě investiční akce budou hrazeny z rozpočtu města.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!