Porušené paragrafy (18. týden)

0
368
Pokuty za rychlost

MOST – Policisté dopravního inspektorátu kontrolovali v rámci nedávné krajské dopravní akce technický stav vozidel. V Mostě, Litvínově, na silnicích I. třídy, v Meziboří, Janově, Lomu, Záluží, Horním Jiřetíně, Obrnicích, Braňanech, Havrani, Patokryjích, Skršíně a dalších obcích v okresu Most hlídky zkontrolovaly 37 vozidel a odhalily 31 přestupků v dopravě. „Za 29 z nich uložili policisté pokuty ve výši 15 800 korun. U 16 řidičů zjistili překročení stanovené rychlosti, tři osoby nebyly připoutány, pokutu vyinkasoval jeden chodec, v jednom případě nebyl použit zádržný systém a policisté odhalili i pachatele trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky a zadrželi jednu osobu v pátrání. U všech kontrolovaných automobilů byl technický stav v pořádku,“ uvedla statistiku policejní mluvčí Ludmila Světláková.

Čmajzli kola i vysavač

MOST – Neznámý pachatel vnikl do obytného domu v ulici Maxe Švabinského. Dostal se i do sklepních prostor a tam se vloupal do jedné kóje, ze které odcizil vysavač. Jiný zloděj překonal oplocení domu na Litvínovsku a našel cestu do kůlny, ze které si z uložených věcí vybral jízdní kolo. Dvě jízdní kola v hodnotě 30 tisíc korun zmizela z kolárny panelového domu na sídlišti Výsluní. Lapka zdolal uzamčené dveře a horská kola odnesl.

Vykradl bar

MOST – Mostečtí policisté odhalili totožnost neznámého muže, který měl v jednom mosteckém baru krást. „Muž uvnitř provozovny využil nestřeženého okamžiku, vstoupil do prostoru pro zaměstnance a tam odcizil volně odložené čokolády v hodnotě 400 korun. Obsluha herny podezřelého následně zaznamenala a při útěku ho chtěla zadržet. Muž ženu udeřil do ruky a utekl,“ popsala případ policejní mluvčí Ludmila Světláková. Na základě výsledků šetření policejní komisař obvinil z přečinu krádeže 26letého muže z Mostu a stíhá ho na svobodě. Obviněný už v minulosti kradl a byl za obdobný skutek odsouzen.

Pro pár korun

MOST – Na nepoctivého zákazníka narazili pracovníci jedné mostecké prodejny. Muž si tam měl mezi prodejními regály uschovat do kapsy oděvu brusný kotouč v hodnotě 89 korun. Poté prošel pokladnou, aniž by za zboží zaplatil. Při odchodu z prodejny byl zastaven pracovnicí ostrahy, kterou měl při tom, když se snažil odejít z prodejny, udeřit do obličeje, a poté ji strčil tak, že žena upadla na zem a způsobila si zranění v obličeji. Poté i přes snahu dalšího pracovníka o zadržení nasedl do svého vozidla a odjel. Policisté vozidlo následně vypátrali a zajistili i podezřelého muže. Na základě šetření mu sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!