Porušené paragrafy (22. týden)

0
1126
K vraždě se doznal

ÚSTECKÝ KRAJ – Krajští kriminalisté prověřují případ střelby, ke které došlo kolem třetí hodiny v noci z pátku na sobotu uplynulý víkend v ulici Jirkovská v Chomutově. Podle vyšetřování slyšel muž (ročník 1980) v nočních hodinách z ulice hluk. Z okna panelového domu uviděl dodávku, jejíž řidič boural do zaparkovaných aut a vozidlem najížděl do osob, které stály před domem na chodníku. „Ihned poté vyšel s legálně drženou zbraní před dům, kde začal na auto, které právě v té chvíli projíždělo kolem něj, střílet. Muže (ročník 1983), který dodávku řídil, zasáhlo několik střel a utrpěl vážná zranění, kterým na místě podlehl,“ informoval krajský policejní mluvčí Daniel Vítek. Přivolaní policisté podezřelého, který na hlídku čekal na místě činu a ke střelbě se doznal, bezprostředně poté zadrželi. Muž, který byl vzat do vazby, je stíhán pro zvlášť závažný zločin vraždy. „Pokud bude muž uznán vinným ze spáchání trestného činu, ze kterého byl obviněn, hrozí mu trest odnětí svobody na dvanáct až dvacet let,“ dodal policejní mluvčí.

Za „marjánku“ vězení

MOST – Vyšetřovatel mostecké policie obvinil z přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy 24letého muže z Litvínova. Ten měl po dobu několika měsíců v Litvínově na různých místech obstarat a následně poskytnout nejméně ve 20 případech přesně nezjištěné množství omamné látky marihuany. Obviněný je za toto jednání vyšetřován na svobodě a bude-li uznán vinným, hrozí mu až pět let odnětí svobody.

Okradla kamarádku

MOST – S poctivostí si hlavu zřejmě neláme 22letá žena z Mostu. Ta měla na návštěvě kamarádku ze sousedního okresu. V nestřeženém okamžiku jí v noci z kabelky odcizila platební kartu a následující den dopoledne s ní spěchala k bankomatu a neoprávněně vybrala finanční hotovost ve výši 12 000 korun. Pak kartu nepozorovaně vrátila zpátky na původní místo. „PIN nejspíš znala. Byla přítomna výběru peněz a kód si asi zapamatovala. Dalšího jednání se měla dopustit tím, že na sociální síti nabídla k prodeji mobil za částku 6 000 korun. Na nabídku reagovala žena z Českých Budějovic, která částku uhradila, ale objednaného zboží se nedočkala a marně čeká i na navrácení peněz,“ informovala o případu mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková. Žena způsobila celkovou škodu ve výši 18 000 korun. Ženě hrozí dvouletý trest odnětí svobody.

Navigace zmizela

MOST – Policie v Mostě obvinila z krádeže vloupáním 38letého muže z Mostu. Ten se měl na parkovišti u jednoho mosteckého supermarketu v nočních hodinách vloupat do zde zaparkovaného osobního vozidla tovární značky Škoda Superb. „Do auta vnikl za použití násilí a uvnitř odcizil autorádio a navigaci. Poškozený motorista vyčíslil způsobenou škodu na částku 9 500 korun. Obviněný nekradl poprvé, za krádež byl již odsouzen a z vězení přišel v roce 2015,“ uvedla policejní mluvčí Ludmila Světláková. Nyní muži hrozí až tříletý trest odnětí svobody. Policisté odcizené věci již nezajistili. Jak s nimi obviněný naložil, policistům neuvedl.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!