Rychlostní omezení na silnici č. 27 skončí 1. dubna

0
1360

 

Silnice č. 27 mezi Mostem a Žatcem, kde po následcích dopravní nehody musela být 1. 3. 2016 instalována podpěra a snížena rychlost v místě narušení mostní konstrukce, bude opět plně zprovozněna 1. dubna.

V pátek 26. února došlo k silniční dopravní nehodě, při níž řidič návěsu, který převážel stavební stroj, poškodil most přes silnici první třídy č. 27 mezi Mostem a Žatcem. Po mostní konstrukci vede železniční vlečka, která zajišťuje kolejovou přepravu uhlí mezi Vršanskou uhelnou a.s. a Elektrárnou Počerady.

Vzhledem k rozsahu poškození mostu a kontrole statika byl železniční provoz na mostě zastaven. Ihned po nehodě byly zahájeny práce na provizorním podepření mostu, aby bylo možné obnovit dodávky uhlí do elektrárny. V úterý 1. března byla pod mostní konstrukci instalována podpěra a dopravní značení, které omezuje rychlost v místě zúženého silničního průjezdu pod mostem. Železniční provoz a tím i dodávky uhlí byly obnoveny téhož dne ve 14.00 hodin.

V současné době probíhá průzkum poškozené části mostu a zpracovává se technologický postup dočasného řešení, podle předběžných zjištění se totiž předpokládá, že bude nutné vzhledem k rozsahu poškození vyměnit celou mostní část. Dočasná oprava byla zvolena proto, aby bylo možné co nejdříve odstranit podepření mostu, které zužuje průjezdní profil a komplikuje dopravní situaci na silnici. Kompletní oprava, respektive výměna mostní konstrukce si vyžádá delší časové období. Dodávky uhlí do počeradské elektrárny nebudou přerušeny.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!