Výherci výtvarné soutěže se sešli na Moldavě

0
1383

Slavnostního vyhlášení výsledků výtvarné soutěže, která byla jednou z akcí k letošnímu 130. výročí Moldavské horské dráhy, se přímo na Moldavě sešlo spolu se svými učiteli počátkem března přes padesát dětí z Ústeckého kraje.

Výtvarné soutěže se zúčastnily děti 11 škol z Mostecka, Teplicka a z Vídně. Organizátorům dorazilo 137 obrázků plus jeden vlak papírový a jeden keramický. Nejvíce prací (53) zaslala ZŠ Osek Hrdlovská. Komise celkem udělila první až páté místo a dvakrát zvláštní cenu.

Českojiřetínský spolek, který byl hlavním organizátorem setkání, připravil společně s obcí Moldava program, jež vhodně doplnil vyhlašování vítězů a předávání cen za nejkrásnější výkresy s tématikou stejnojmenné železnice. Hned v nádražní hale vyprávěl účastníkům moldavský malíř Vladimír Míka o nápadu vyzdobit vestibul obrázky z dob spisovatele Adolfa Branalda, poté se všichni vydali na procházku po nejzajímavějších místech Moldavy.

Vedle slavnostního předání cen výhercům výtvarné soutěže, se četly úryvky z díla Adolfa Branalda. Děti i pedagogové podepsali i šest pohlednic Moldavské dráhy, které budou poslány hejtmanovi Ústeckého kraje jako poděkování za podporu této akci.

„Společné setkání mladých výtvarníků je prvním jarním příslibem do začínající turistické sezony,“ řekla místostarostka Moldavy Eva Kardová. Obec Moldava v dubnu chystá opět společně s Českojiřetínským spolkem „Expedici pod lanovou dráhou z Flájí až na Moldavu“. „Bude to první výšlap a pokus, jak vyhledat a zmapovat trasu nákladové lanovky, která dopravovala stavební materiál na výstavbu vodního díla Fláje,“ připojuje předseda Českojiřetínského spolku Petr Fišer.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!