Těžaři: „Cítíme velkou absenci mladých elektrikářů a mechaniků“

0
333

Elektrikáři ze Střední školy Educhem si mohou nově praktické dovednosti ve svém oboru osvojit díky vybavení učebny, které škola pořídila z grantu Chytré hlavy pro Sever.

Na montážních panelech pro základní elektrotechnické zapojení si mohou studenti nižších ročníků vyzkoušet startování motoru, zapojení zářivek, relátek a další praktické dovednosti. „Pro naše studenty jsou praktické dovednosti velmi důležité. To je právě to, co chtějí od absolventů zaměstnavatelé. Velmi nám pomáhá zájem zaměstnavatelů, kteří nás podporují. Za vybavení do nové učebny děkujeme,“ uvedla jednatelka školy Dagmar Prošková. Své absolventy vysílá škola k zaměstnavatelům vybavené také dalšími praktickými dovednostmi, jako je řidičský či svářečský průkaz nebo elektrikářské zkoušky dle vyhlášky 50. „V poradním sboru školy působí zástupci regionálních zaměstnavatelů. Nasloucháme jim a vnímáme jejich požadavky na budoucí zaměstnance. Chceme, aby byli naši absolventi okamžitě uplatnitelní na trhu práce. Právě proto spolupracujeme s největšími zaměstnavateli,“ uvedla dále Dagmar Prošková a přizvala do poradního sboru školy i zástupce Sev.en group.

Nové vybavení pro mladé elektrikáře vyšlo na 220 tisíc korun. „Dnes cítíme velkou absenci mladých elektrikářů a mechaniků. Chceme podporovat technické vzdělávání v regionu. Je to od nás také trochu vypočítavý krok. Vnímáme totiž, že naši zaměstnanci stárnou a potřebujeme kvalitní mladé lidi vybavené znalostmi a dovednostmi v technických oborech,“ prohlásil technický ředitel těžební společnosti Petr Procházka.

Za poslední dva roky se Střední škola Educhem zásadně posunula vpřed. „Díky podpoře Ústeckého kraje máme novou učebnu 3D tisku. V současné době také pracujeme na projektu odborné učebny přímo u zaměstnavatelů, kdy v prostorách firmy ve spolupráci se zaměstnavatelem vybudujeme učebnu praktických i teoretických znalostí a dovedností. Pro studenty oborů bez maturity je tato forma výuky přijatelnější,“ doplnila Dagmar Prošková. Střední škola Educhem na poptávku zaměstnavatelů zareagovala také aktuální nabídkou oborů. K chemikům, informačním technologiím, elektrotechnikům s maturitou i bez přibyly ošetřovatelky a nástavbové obory mechanik elektrotechnik a chemik operátor.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!