U Aquadromu se začne stavět nový kruhák, provoz tu bude omezen

0
324
V nejbližší době bude zahájena výstavba kruhového objezdu na křižovatce ulic Lipová – Topolová. Výstavba si vyžádá dopravní omezení. Po dobu výstavby bude provoz v křižovatce uzavřen.

 

Součástí stavby je i úprava stávajícího vodovodního řadu, úprava veřejného osvětlení nebo provedení nového dopravního značení. Uprostřed objezdu budou vysazeny okrasné keře. Nový kruhový objezd bude stát městskou pokladnu zhruba 6,7 milionu Kč bez DPH a pro město jej postaví firma Herkul, která se stala vítězem veřejné zakázky.

Po celou dobu výstavby objezdu bude provoz v křižovatce uzavřen s výjimkou průjezdu linek číslo 12 a 17 městské hromadné dopravy a dočasně i linkové dopravy, pro ně zůstávají i stávající zastávky v Lipové ulici beze změny. Ostatní linky, tedy autobusy č. 5, 25 a 30 nebudou jezdit Topolovou ulicí, protože zastávky u Aquadromu budou dočasně zrušeny a nahrazeny budou zastávkami v ulici Jana Palacha. Objízdná trasa těchto linek povede Višňovou ulicí, kde nebudou autobusy stavět. Jedna ze zastávek v Lipové ulici, ta vzdálenější od Kahanu, bude pro tyto linky městské hromadné dopravy nefunkční (krom 12 a 17), pro cestující bude dočasně zřízena zastávka na parkovišti u bloku 531 v Šeříkové ulici. Odtud pojedou autobusy přes kruhový objezd u Lidlu a dál ulicí Višňovou (5 do Okružní). Zastávka blíže Kahanu bude v provozu pro všechny linky městské hromadné dopravy, jak jsou lidé zvyklí.

Více o MHD na stránkách dopravního podniku: http://www.dpmost.cz/zvd178

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!