Velká distribuce nových učeben začne na Black Friday – v pátek třináctého

0
330

Originální e-shop pro Chytré hlavy 2017 byl 30. 9. uzavřen a nyní se vyřizují objednávky škol z Mostecka na nové učebny i podporu technických kroužků a projektů.

Zákazníci kromě nového vybavení nejčastěji objednávali vzdělávací akce, jako např. semináře či exkurze. „Aktuálním zbožím v akci je oblíbená Uhelná maturita, tedy vzdělávací projekt pro střední školy, který realizujeme společně s Ekologickým centrem Most a letos si ho u nás objednala VOŠ, OA, SPgŠ a SZŠ v Mostě. Studenti již absolvovali 3 etapy tohoto cyklu a mimo jiné navštívili elektrárnu v Počeradech a lom Vršany,“ uvedla Gabriela Sáričková Benešová, manažer komunikace a mluvčí skupin Sev.en a Czech Coal.

Nabídka uspokojila také ty, kteří pro svou práci se žáky potřebovali stavebnice Merkur. Letos to byla například ZŠ v Meziboří, která se spolu s dalšími připojila ke třinácti školám, které stavebnici od Vršanské uhelné a Ústeckého kraje získaly loni. „A že Merkury ve školách nezahálejí, jsme se přesvědčili už 10. října na výstavě Chytré hlavy si hrají s Merkurem. Tu spolu s Vršanskou uhelnou pořádá také město Most a vernisáž proběhla ve Středisku volného času v Mostě. Srdečně na výstavu zvu!“ dodala Gabriela Sáričková Benešová.

Mimořádnou a limitovanou nabídkou je bezesporu cena Nový Einstein, která bude udělena za přínos pro technické vzdělávání. Nominací dorazilo hned několik. Vítěz, který obdrží od Vršanské uhelné také finanční odměnu, bude vyhlášen 26. 10. v rámci předávání Ceny města Mostu na prknech mosteckého Městského divadla. Tím bude letošní nabídka Chytrých hlav završena. Za dobu existence projektu přispěly těžební společnosti Pavla Tykače na vzdělávání v regionu už 14 miliony korun.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!