Z Rady města Litvínova

0
339
Nový oddávající

Svatebčany bude oddávat další člen zastupitelstva města, Martin Liška. Oddávat tak může celkem třináct představitelů města. Helena Zemánková Týřová, Kateřina Holzknechtová, Hana Žihlová, Daniel Volák, Robert Kysela, Thomas Sebastien Müller, Patrik Christian Cmorej, Martin Klika, Rostislav Šíma. Kromě nich mohou oddávat také starostka a místostarostové.

Hospodaření je v plusu

Kondice provozního rozpočtu Litvínova je podle vedoucí finančního odboru Jany Lankové velmi dobrá. „Město hospodaří výborně. S finančními prostředky města bylo nakládáno podle schváleného rozpočtu a byla dodržována rozpočtová pravidla. Celkově lze konstatovat, že vedoucí odborů a organizací zřízených a řízených městem nakládali s finančními prostředky hospodárně,“ uvedla Jana Lanková. Saldo příjmů a výdajů za 1. pololetí 2017 je ve výši 46 905,88 tis. Kč.

Oprava komunikací

Rozpočet na opravu výtluků se nově posílil o dalších 500 tisíc korun. Na komunikace tak půjde už bezmála čtyři milióny korun. „Na konci léta jsem projel město a zjistil, že byť už jsme jednou rozpočet na opravu komunikací posílili, jsou stále místa, která potřebují opravit. V rozpočtu se vedoucí financí podařilo najít volné prostředky. Za 500 tisíc korun opravíme 1 200 metrů čtverečních komunikací,“ uvedl místostarosta města Milan Šťovíček. Opravovat se budou výtluky například ve Skalní ulici nebo v malých uličkách v centru města, na které se nedostalo z původního rozpočtu.

Pořádek při hokeji

Se zabezpečením pořádku při hokejových utkáních vypomůže Městská policie Litvínov a při předem určených rizikových hokejových utkáních také členové JSDH. Uvedená spolupráce se každoročně stvrzuje písemnou dohodou mezi Litvínovem a HC Verva, vždy na konkrétní ligový ročník. Spolupráce se osvědčila, pořadatelská činnost byla zejména v rizikových utkáních vždy zvládnuta bez vážnějších problémů. Rada proto schválila dohodu pro ligový ročník 2017/2018.

Sdílejte
Předchozí článekKdo má v Litvínově nejlepší jablko?
Další článek

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!