Oceněná dívka pomohla nevidmé

0
459

Vedoucí Územního odboru policie Ústí nad Labem plk. Vladimír Danyluk společně s primátorkou města Ústí nad Labem Věrou Nechybovou ocenil odvahu 13 leté dívky, která neváhala ani vteřinu a pomohla přepadené 83 leté nevidomé seniorce.
Dívka ve chvíli, kdy slyšela volání o pomoc a všimla si, jak nějaký muž oblečený celý v černém vláčí starší ženu po zemi a snaží se jí z ruky vytrhnout tašky, tak neváhala a rozběhla se k nim. Na muže křičela, ať jí nechá být. Ten se lekl a utekl. Díky její statečnosti poškozená utrpěla „pouze“ psychický šok a rozbité koleno.
Poškozená následně na kriminální policii dívce moc děkovala s tím, že už ani nevěřila, že by se mezi mladými lidmi našel tak statečný člověk, který bez váhání pomůže a není mu lhostejné, co se kolem děje. V současné době policejní psycholog seniorce zprostředkoval další psychosociální pomoc od místní neziskové organizace se zaměřením na hendikepované osoby, která jí bude dlouhodobě pomáhat v získání opětovné důvěry a jistoty bezpečně vycházet z domova.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!