Vesnicí roku se stalo Nové Sedlo

0
1480
Hejtman Ústeckého kraje předal starostovi Nové Vsi v Horách Davidu Kádnerovi Oranžovou stuhu za spolupráci obce a zemědělského subjektu

Nejlepším místem pro život v regionu je Nové Sedlo, okres Louny. Tato malebná obec v čele se starostou Petrem Sýkorou se může pyšnit oceněním Vesnice roku 2016 v Ústeckém kraji. V krajském finále převzal starosta z rukou hejtmana Oldřicha Bubeníčka zlatou stuhu za celkové vítězství.

Obec ležící pět kilometrů od Žatce se do soutěže, kterou pořádá spolu s Ústeckým krajem Spolek pro obnovu venkova, přihlásila teprve počtvrté a jen jednou vyšla naprázdno. Kromě nejcennější zlaté stuhy má starosta Petr Sýkora v kanceláři ještě tu zelenou a modrou.

„Osobně se cením toho, že ve všech novosedelských místních částech – Břežany, Číňov, Chudeřín a Žabokliky máme obyvatele, kteří se snaží sami organizovat společenský život podle svých návrhů,“ vyzdvihl život na venkově starosta Nového Sedla Petr Sýkora.

Na slavnostním aktu byl kromě starosty vítězné obce, starostů všech oceněných obcí, hejtmana Ústeckého kraje také přítomen i Eduard Kavala, předseda Spolku pro obnovu venkova (www.spov.org), Jindřich Fialka za ministerstvo zemědělství, za Svaz měst a obcí ČR Miroslava Vencláková či Karel Drašner za Sdružení místních samospráv ČR.

„Myslím si, že bylo dobré, když jsme před lety na zastupitelstvu schválili zvýšení finančních odměn pro obce, které se umístí v soutěži. Jednak to je motivující a pak také samotným přihlášením do soutěže se obce zavazují k tomu, že musí udělat něco pro zlepšení života svých občanů ve vesnici. Jsem moc rád, že počet přihlášených obcí stoupá. Zažil jsem přihlášených sedm obcí, dnes jich máme třicet,“ uvedl hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. Pod kraj spadá celkem 534 obcí. Do soutěže se tak přihlásilo necelých deset procent všech obcí regionu.

OCENĚNÉ OBCE:

Zlatá stuha, krajský vítěz: Nové Sedlo (okres Louny) Modrá stuha, za společenský život v obci: Kytlice (okres Děčín) Bílá stuha, za činnost mládeže: Vědomice (okres Litoměřice) Zelená stuha, za péči o zeleň a životní prostředí: Jiřetín pod Jedlovou (okres Děčín) Oranžová stuha, za spolupráci obce a zemědělského subjektu: Nová Ves v Horách (okres Most) Cena naděje pro živý venkov: Libochovany (okres Litoměřice)

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!