Baník si dojel na hřiště Viktorie Žižkov pro šestibrankový příděl

0
2195

Ve 20. kole ČFL odjeli mostečtí fotbalisté k utkání na stadion aktuálně čtvrtého celku tabulky. Domácí sice byli v utkání favoritem, ale to, s jakým střapcem Mostečtí z hlavního města odjedou, asi nečekal nikdo. Baník si nakonec vezl domů „kanára“ 6:0.

Jediný gól chyběl domácí Viktorii k tomu, aby Baníku udělila sedmigólový výprask, jenž obdrželi Baníkovci několik sezón zpátky na půdě Vlašimi.

Baník se v neděli dopoledne držel pouze čtrnáct minut. Poté se spustil brankostroj domácích. V první půli se trefili postupně Pavlata, Podrazký a Dočekal. Na straně Mostu stála za zmínku pouze střela Štefka.

V druhém poločase se Mostečtí k ohrožení domácí svatyně nedostali, naopak Žižkov se prosadil ještě zásluhou Podrazkého, Volka a Svatonského. Kromě celkového špatného výkonu týmu neměl svůj den ani gólman Divkovič, jenž několika chybami takřka daroval domácím pojišťovací trefy.

FK Viktoria Žižkov FK Baník Most 1909 6:0 (3:0). Branky: 14. Pavlata, 21. Podrazský, 27. Dočekal, 73. Svatonský, 78. Volek, 80. Podrazký. Sestava Mostu: Divkovič – Čada, Černý, Chábera, Štefko (77. Andrejič), Šíša, Jindráček, Marák, Gedeon, Belej (46. Vaschkevich), Hájek (59. Hejda).