Začala jarní část divize. Souš doma vyhrála, Litvínov těsně prohrál

0
475

Do své jarní části úvodními zápasy vstoupila fotbalová divize. Mostecko má ve skupině B dvě svá zastoupení. Oba celky Baník Souš i FK Litvínov se představily na domácím hřišti. Souš přivítala Nymburk, Litvínov zase Horní Počernice.

Souš v domácím prostředí nezaváhala a připsala si tři body za vítězství 3:1.

„Utkání dvou bodových sousedů v tabulce. Zápas, kterým jsme se chtěli nastartovat do jarní části a díky třem získaným bodům jsme cíl splnili. Nebylo to lehké utkání, a to především tím, že naši hráči zbytečně drželi míč. Kazili jsme dost přihrávek a tím měl soupeř dostatek času se zorganizovat do defenzívy. Pokud jsme dokázali soupeře přečíslit a například sehrát jednoduchou mezihru či otočit těžiště hry, okamžitě jsme se dostali do přečíslení anebo gólových šancí.Uškodilo nám nucené střídání Štípka, na kterého během prvních 25ti minut bylo celkem 5 faulů. Defenzívní část týmu pracovala velmi dobře a soupeře jsme mimo inkasované branky, paradoxně z protiútoku naší stoprocentní šance. Celý tým hrál ale koncentrovaně, bojovně a naše vítězství je zcela zasloužené. Hráči šli za vítězstvím a to je vždy první článek úspěchu. Potřebujeme teď potvrdit další body, opět doma, s nepříjemnou Libiší,“ ohlížel se za duelem domácí kouč Pavel Koutenský.

FK Baník Souš – Polaban Nymburk 3:1 (1:0). Branky: 5. Štípek, 61. Diego, 73. Bohata – 65.Křelina. Sestava Baníku Souš: Unger – Fiřt, Johana, Bohata, Pátek – Christof, Junek – Hlaváček P. (84. Horský ) Diego (81.Wagner ), Karlovec (75. Zápotocký ) –Štípek (29. Hynek ).

Hráči FK Litvínov nakonec z domácího utkání odešli jako poražení. Vyrovnané utkání totiž rozhodla branka po rohovém kopu, kdy špatně trefený míč nešťastně pro domácí FK Litvínov skončil v brance. Litvínovští podali bojovný výkon.

„V úvodu a po celý druhý poločas jsme byli lepším a hlavně pracovitějším týmem, ale bohužel naše hra postrádala nápad a moment překvapení. Měli jsme i dostatek možností rozhodnout. Výborným výkonem se v utkání prezentoval Tomáš Karaus,“ komentoval zápas Vratislav Havlík, sportovní ředitel FK Litvínov.

FK Litvínov – Horní Měcholupy 0:1 (0:1). Sestava FK Litvínov: Valeš – Künzl (88. Polomský), Dragoun, Karaus, Severa – Kulhánek, Zikmund (80. Pilař), Polák, Batelka (70. Khaur) – Kodeš, Koudelka (55. Macko).

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!