Dopravních nehod se zvěří přibývá

0
626

V těchto dnech opět dopravní policisté vyjížděli k dopravním nehodám s lesní zvěří. Jedna z nich se odehrála v úterý pozdě večer u obce Vroutek na Podbořansku. Řidiči osobního automobilu Škoda Octavia, jedoucímu po silnici I/227 ve směru na Lužec, vběhlo do jízdní dráhy divoké prase. Přestože došlo s divočákem ke střetu, zvíře z místa nehody odběhlo. Při nehodě nebyla zraněna žádná osoba.

Další nehodu s lesní zvěří šetřili dopravní policisté ve čtvrtek ráno rovněž na Podbořansku. Mezi obcemi Malměřice a Blatno srazila řidička osobního vozidla zn. Fiat Punto srnu. Ta zůstala zraněná ležet v příkopu. Ke zranění osob nedošlo. Obě nehody jsou v šetření dopravní policie.

Ke srážce se zvířetem může dojít v kteroukoliv denní dobu, nejčastěji však za svítání a za soumraku. Velké riziko hrozí i při nočním oslnění světlomety vozidla, kdy je zvíře dokonale zmateno a zůstává strnule stát na vozovce. U vysoké zvěře bychom měli být  pozorní zejména v období páření, tedy v říjnu až v prosinci.

Prevencí vzniku těchto nehod je především snížení rychlosti jízdy v místech, kde je možný výskyt zvěře, zraková kontrola obou stran silnice a soustředění se na možnost, že se zvíře náhle objeví. Jakmile zjistíme jeho pohyb před sebou, měli bychom okamžitě zpomalit a vypnout dálková světla. Zvířata se pohybují většinou ve skupinách, takže je pravděpodobné, že zahlédnuté zvíře nebude samo.

Pokud již k nehodě se zvířetem došlo, je zapotřebí učinit opatření jako při kterékoliv jiné dopravní nehodě. Rozsvítit výstražná světla, umístit na silnici trojúhelník a jedná-li se o střet zejména s velkým zvířetem, přivolat policii. Nesnažte se poraněné zvíře odklízet ze silnice sami, může vám způsobit zranění. Srážka se zvěří se podle zákona musí nahlásit zástupci místně příslušného mysliveckého sdružení, který by měl zraněné zvíře zajistit či provést likvidaci uhynulého kusu. V případě nahlášení takovéhoto střetu policii se o tento úkon postarají sami policisté.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!