Farmářské slavnosti: Podojte si krávu

0
553

Poslední farmářské trhy v tomto roce se uskuteční v Mostě poslední zářijovou sobotu. První náměstí provoní nejen jablka a jablečné dezerty. Svůj den tu budou mít také senioři. Prezentovat se tu budou také národnostní menšiny, tentokrát vietnamská.

Třetí Farmářská slavnost odstartuje 30. září na 1. náměstí v Mostě už v 8 hodin. Součástí Farmářské slavnosti bude soutěž o nejchutnější jablečný dezert. „Podmínkou je vyrobit nejchutnější dezert, jehož základem budou jablka. V den pořádání akce donesou soutěžící své výrobky na místo konání slavností a odevzdají nejpozději do 10.30 hodin v označeném stanu,“ uvedl tiskový mluvčí mosteckého magistrátu Petr Baraňák.

Zájemci se mohou těšit na prezentaci, ochutnávku a prodej kvalitních potravin od regionálních výrobců a pěstitelů, ale i na bohatý program. „Na programu bude soutěž v dojení krávy, která bude rozdělena do kategorií muži, ženy a děti. Mezi další soutěžní klání bude patřit soutěž ve znalostech o děkanském kostele,“ informoval dále tiskový mluvčí. Na náměstí se také budou prezentovat národnostní menšiny. Nyní to bude Svaz Vietnamců v Mostě. Mimo jiné předvede taneční vystoupení. V odpoledních hodinách oslaví svůj svátek senioři. Den seniorů naváže na Farmářskou slavnost a začíná na tomtéž místě od 13 hodin.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!