Město ušetří na veřejných zakázkách

0
1312

Stavba odbočky z páteřní komunikace k Průmyslové zóně Joseph, oprava lodžií v domově pro seniory v Barvířské ulici či dodávka a instalace velkoplošné obrazovky a vybudování základů rotačních kartoték. To je výběr nejvýznamnějších veřejných zakázek, které byly vyhodnoceny v průběhu května.

Nejnákladnější z těchto veřejných zakázek by měla být dle cenové nabídky vítězného žadatele, společnosti Ekostavby Louny, stavba odbočky z páteřní komunikace a s ní spojená instalace inženýrských sítí. Ta sice vyjde na 11 937 800 Kč bez DPH, ale jelikož v tomto případě bylo dosaženo 40% úspory, zaplatí město o téměř osm milionů méně, než se původně předpokládalo.

Druhá nejvýznamnější květnová veřejná zakázka se týkala opravy lodžií v Domově pro seniory v Barvířské ulici. Společnosti Euromont Group zaplatí město 1 853 438 Kč bez DPH, což je 57 % původně plánovaného rozpočtu.

V květnu bylo rovněž rozhodnuto o tom, že dodávkou a instalací nové velkoplošné obrazovky, která bude umístěna místo té stávající na budově magistrátu, zajistí firma HDT impex (656 646 Kč bez DPH, 12% úspora). Významná byla i veřejná zakázka na vybudování základů rotačních kartoték pro potřeby odboru správních činností mosteckého magistrátu. V tomto případě uspěla společnost R-test s cenovou nabídkou ve výši 118 000 Kč bez DPH (26% úspora).

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!