Mezibořští opět pořádají charitativní sbírku

0
632

Tradiční charitativní sbírka, kterou v Meziboří pořádají už řadu let vždy na jaře, se koná i letos. Nepotřebné věci, které by ještě mohly sloužit jiným lidem, mohou obyvatelé města nosit 11. a 12. dubna do Kulturního zařízení Meziboří.

Každoročně Mezibořští při konání charitativní sbírky lámou rekordy. Nosí oblečení, povlečení i elektrotechniku. Dokonce jeden z místních obchodníků dodává zcela nové zboží. Charitativní sbírky v Meziboří se pravidelně účastní i lidé z okolních měst a obcí. Veškeré vybrané oblečení, nádobí i elektrotechnika končí v Diakonii Broumov. „Za pomoc lidí z Meziboří a okolí samozřejmě velmi děkujeme. Vážíme si toho, že lidem není lhostejný osud druhých lidí a mají snahu pomoci,“ uvedla ředitelka logistiky a kontaktu s veřejností Diakonie Broumov Lenka Winerová. Ujistila, že Diakonie Broumov všechny darované věci využije pro potřebné, ale sbírky pomáhají také lidem z okraje společnosti s pracovním uplatněním. „Na zpracování sbírek se podílí asi 50 osob z okraje společnosti. Tito lidé díky vám mají možnost pracovat v částečně chráněném prostředí. Mnozí se tak připravují na vstup na otevřený trh práce a na návrat do společnosti,“ dodala Lenka Wienerová.

Sbírka se pořádá v Kulturním zařízení města Meziboří, v bývalém kině, ve dnech pondělí 11. dubna a úterý 12. dubna od 10 do 12 hodin a od 14 do 17 hodin a ve středu 13. dubna od 10 do 12 hodin. Do sbírky mohou lidé přinést letní a zimní oblečení, lůžkoviny, prostěradla, ručníky, utěrky, záclony, zbytky látek, domácí potřeby, nádobí, přikrývky a polštáře, obuv, hračky, knihy, časopisy, menší spotřebiče. Vše nepoškozené. Nehodí se a organizátoři sbírky také nemohou vzít televizory, ledničky, počítač, matrace, koberce, nábytek, znečištěný a vlhký textil.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!