Odstávka teplé vody bude letos jen krátce, ne ale všude!

0
641

Mostečany letos nečeká celoplošná odstávka teplé vody. Výjimkou budou ale některé části, jako například Stalingradská čtvrť či sídliště Výsluní a další, kde se kohoutky s teplou vodou uzavřou na dva týdny i déle.

Obyvatelé budou o termínech informováni na www.setep.cz a www.ue.cz. Připravují se informační letáky k vylepení do vchodů odstavovaných objektů. Bližší informace na 476 447 830 nebo 734 289 969.

Společnosti Severočeská teplárenská a United Energy v letošním roce nepřipravují celoplošnou letní odstávku v dodávkách teplé vody pro město Most. „Odlišná situace bude v sousedním Litvínově, kde letos plánujeme celoplošnou odstávku v délce 2 dnů ve dvou termínech, z důvodu generální opravy části tepelného napaječe pro celé město,“ upozornila tisková mluvčí komořanské teplárny Miloslava Kučerová. S cílem minimalizace snížení komfortu obyvatel na co nejkratší dobu, zvolila společnost – i za cenu navýšení vlastních nákladů, přepojení na provizorní potrubí po dobu opravy napaječe. Délka odstávky je tedy nejnižší možnou dobou, která je nutná k přepojení na provizorní potrubí a z něj posléze na potrubí nové.

Kde bez teplé vody dva až tři týdny

Bez teplé vody na 14 dní i déle však zůstane část domácností a odběratelů v Mostě a Janově v lokalitách, kde je technologie natolik zastaralá a opravy a rekonstrukce natolik rozsáhlé, že je nelze zrealizovat během kratší doby.

V Mostě tak čeká „nepříjemná“ patnáctidenní odstávka obyvatele sídliště Výsluní, a to od 1. do 16. srpna. Téměř tři týdny zůstanou v době od 3. do 21. července bez teplé vody i obyvatelé části Mostu – Střed. Dvou až třítýdenní odstávku budou muset „vydržet“ také obyvatelé lokality Janov – město, a to v ulici Přátelství, Hamerské a Na Kopci (21 dnů) a ve Větrné a Luční (14 dnů).

Na Stalingradské znovu „dlouhá“

Delší odstávka se bohužel bude opět týkat i lokality Most/Stalingradská, kde rekonstrukce zařízení probíhají již třetím rokem. „Horkovodní systém v této lokalitě je jedním z nejstarších v celém Mostě. Revitalizace a případná výměna dožitých technologií v této oblasti je pro zvýšení spolehlivosti dodávek tepla a teplé vody a snížení tepelných ztrát více než na místě,“ uvedl Petr Horák, ředitel Severočeské teplárenské.

Termín odstávky ale zatím není stanoven. „Stále ještě jednáme o nejvýhodnější ceně rekonstrukce. S konkrétním termínem odstávky odběratele seznámíme až v průběhu června,“ vysvětlil dále Petr Horák.

Oprava na Stalingradské by měla být letos ale zcela dokončena. „V letošním roce plánujeme rekonstrukci sekundárních rozvodů v ulici Lomená. Po této rekonstrukci bychom v této lokalitě už měli mít víceméně téměř veškeré primární i sekundární rozvody vyměněny a další odstávky zde tedy pro nejbližší období neplánujeme,“ uvedla mluvčí Miloslava Kučerová.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!