Plaváček „doplaval“ do Divadla rozmanitostí

0
1704

Divadlo rozmanitostí uvedlo premiéru pohádky O Plaváčkovi v režii Jiřího Ondry. Lyrická loutková pohádka s nádechem velkého lehkého nadhledu potěší malé i velké diváky.

OSOBY A OBSAZENÍ:

Autor: Jiří Ondra podle K. J. Erbena.  Režie: Jiří Ondra. Scéna, loutky, kostýmy: Jitka Nejedlá.  Hudba: Tomáš Alferi. Hrají: Sudička, Plaváček, více rolí – Tereza Karásková/ Anne – Francoise Joseph. Sudička, královna, více rolí – Jitka Raková. Sudička, princezna, více rolí – Kamila Raková. Král, Děd Vševěd, muzikant – Pavel Zikmund. Muzikant (klavír, harmonika) – Tomáš Alferi. Muzikant (bicí) – Pavel Hendrych.

Pohádka O Plaváčkovi je především příležitostí pro čtyři herečky (včetně alternace), Jitku Rakovou, Kamilu Rakovou a Terezu Karáskovou nebo Anne-Françoise Joseph. S hudební i jevištní pomocí tří pánů – Pavla Zikmunda, Tomáše Alferiho a Pavla Hendrycha rozžívají loutkový příběh o nenápadném a statečném chlapci. Právě ten musí vynaložit spoustu odvahy a prokázat své dobré srdce, aby se vypořádal s nástrahami, které mu přichystal osud, a především zlý král, který odmítá přijmout věštbu, v níž se Plaváček stane jeho možným nástupcem.

Zpracování klasického příběhu o nesmrtelnosti dobra, které poráží zlo, i přes jeho veškerou snahu překazit všechny dobré úmysly. Setkáme se se třemi sudičkami, mrzutým, ale spravedlivým Dědem Vševědem, synkem, kterého voda přinese ke štěstí, zlým králem i krásnou princeznou. Dobrodružný pohádkový kabaret pro malé i větší diváky.

Těšit se můžete na spoustu loutek, masek, rozličných atmosfér, osudové souboje živlů, ale také na swingový orchestr s kouzelným ženským pěveckým triem Alferi’s Sisters.

Reprízu pohádky divadlo uvede 26. 5. a 27. 5.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!