Speciální skupina opět řešila budoucnost Chánova

0
244
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

V Mostě se již potřetí sešla pracovní skupina zřízená primátorem města Mostu Janem Paparegou. Její členové se opětovně zabývali budoucností sídliště Chanov. Pracovní skupina řešila možnost transformace sídliště Chanov na formu tzv. „modulového bydlení“. Letos v březnu členové pracovní skupiny navštívili město Vsetín, kde zmiňovaná forma bydlení funguje již přes 12 let.

Členové pracovní skupiny, kromě zástupců Pirátů a Zelených, se shodli, že modulové bydlení je směrem, kterým by se mělo sídliště Chanov ubírat. V letošním roce bude probíhat projekční příprava tak, aby se první forma tohoto bydlení pro občany Chanova zrealizovala v první polovině příštího roku.

Další otázkou byl návrh pravidel pro výkup bytů, která připravila společnost Mostecká bytová ve spolupráci s vedením města. K těmto pravidlům, která mají vymezit obecný rámec pro výkup bytů v Mostě, pro který město Most v letošním rozpočtu vyčlenilo částku 5 milionů korun, proběhla diskuze, že pravidla budou upravena podle předložených podnětů a opětovně projednána pracovní skupinou. Pravidla samotná pak projedná Rada města Mostu na svém následujícím zasedání v červnu. „Jde o pilotní projekt, kdy pro příští rok počítáme s posílením finančních prostředků pro samotný výkup bytů. Zároveň budeme hledat další zdroje pro výkup bytových jednotek z evropských dotací a národních zdrojů“, uvedl primátor města Mostu Jan Paparega.

Primátor města navrhl, aby zřízená pracovní skupina pracovala s požehnáním zastupitelstva města i nadále a zabývala se právě problematikou sociálně nepřizpůsobivých obyvatel v Mostě. Skupina by měla definovat nástroje, prostřednictvím kterých se bude pracovat na zlepšení kvality života obyvatel Mostu. Zároveň pak skupina bude definovat návrhy, které budou přenášeny dále na naše poslance a příslušná ministerstva ČR.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!