Z celkového prvenství se na Závodu míru juniorů radoval Hugo Toumire z Francie

0
853

První etapu jednoho z nejprestižnějších juniorských cyklistických podniků Závod míru juniorů, který patří do seriálu Rodinné stříbro Ústeckého kraje, vyhrál Francouz Hugo Toumire. Dokonalou souhru předvedli mladí Němci, kteří si odnesli cenu za nejlepší družstvo.

 

 

 

 

Úvodní etapa 48. ročníku začala i skončila na litoměřickém Mírovém náměstí. Zde vyhrál Toumire, navlékl se do žlutého trikotu a do konce závodu ho již nesundal. Závěrečná, téměř stokilometrová etapa, končila v Terezíně. Zvítězil Dán Sarbo před Norem Stokkem a Holanďanem van Udenem.

Letošního ročníku se zúčastnilo 120 mladých jezdců z 20 evropských zemí. Nejlepší z českých závodníků dojel do cíle na 14. místě Mathias Vacek se ztrátou jedné minuty. Ceny vítězům předával po skončení závodu hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček a dvojnásobný vítěz klasického Závodu míru Němec Täve Schur.

„Máme za sebou další skvělý ročník. Jsem rád, že se především nikomu nic nestalo a že vše proběhlo bez komplikací. Sledovali jsme pěkné souboje nadějných juniorů. Je škoda, že naši kluci měli tolik smůly, ale i tu si prostě občas musí vybrat,“ uvedl ředitel Svatopluk Henke.

 

Výsledky – 4. etapa (96,4 km):

 1. Andreas Byskov Sarbo (DEN) 2:7:04
 2. Vegard Stokke (NOR) +0:03
 3. Casper van Uden (NED)
 4. Paul Penhoet (FRA)
 5. Maurice Balerstedt (GER)
 6. Jakub Ťoupalík (CZE) – všichni +0:08

Celkové umístění po 4. etapách:

 1. Hugo Toumire (FRA) 9:43:33
 2. Maurice Balerstedt (GER) +0:09
 3. Andrea Piccolo (ITA) +0:16
 4. Michel Hessmann (GER) +0:21
 5. Marco Brenner (GER) +0:21
 6. Mathias Vacek (CZE) +1:03

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!