U chemičky se poslední školní den omezí provoz

0
205

Výstavba nové polyetylenové jednotky PE3 ve výrobním areálu Unipetrolu v Litvínově míří do finální fáze. V tomto týdnu probíhá instalace tří velkoobjemových produkčních sil na výrobu a skladování černého polyetylenu. Čtvrté, největší silo, o délce 35 metrů a průměru 6 metrů, bude nainstalováno během pátku 29. června 2018. Ten den proto dojde v časných ranních hodinách ve spolupráci s Policií České republiky k transportu nadrozměrného nákladu, a z toho důvodu i přibližně k hodinovému omezení provozu na silnici č. 27 podél areálu Chemparku v Záluží.

Sila budou na své místo postupně usazována pomocí několika jeřábů. Poslední silo bude usazeno speciálním jeřábem, který je jediný svého druhu v České republice. Dokáže zvednout až 750 tun a jeho maximální výška je 150 metrů.

„Díky nové polyetylenové jednotce zvýšíme kapacitu výroby polyetylenu více než dvojnásobně, až na 275 tisíc tun ročně. Reagujeme na celosvětově rostoucí poptávku po vysokohustotním polyetylenu, který svými vlastnostmi splňuje požadavky pro výrobu moderních plastových výrobků,“ říká Tomáš Herink, člen představenstva skupiny Unipetrolu zodpovědný za investice, výzkum a vývoj.

Unipetrol je největším výrobcem polyetylenu v České republice. Polyetylen je plast, který se využívá ve stavebnictví, obalovém průmyslu, nebo třeba v kosmetice. Nová polyetylenová jednotka také pomůže zvýšit využití etylenové jednotky a přispěje k větší provázanosti petrochemické a rafinérské výroby skupiny Unipetrol. Stavba nové polyetylenové jednotky PE3 za 8,5 miliard Kč je největší investicí v historii českého chemického průmyslu. Dokončení stavby je předpokládáno na konci roku 2018.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!