Urbanistická studie sídliště u Lajsníku vrcholí, zapojte se i vy!

2
2839

Sídliště mezi vrchy Lajsníkem a Šibeníkem čeká v budoucnu revitalizace veřejných prostranství. Pro účely urbanistické studie, která změny navrhne, město uspořádalo průzkum mezi místními obyvateli. V dotazníkovém šetření získalo odpovědi 450 obyvatel z celého sídliště.

126 lidí se pak zapojilo do pocitového mapování. Na webové stránce www.pocitovemapy.cz/pod-lajsnikem nebo v papírovém dotazníku vyznačili místa, kde se jim na sídlišti líbí, nebo co by naopak zasloužilo opravit a co by se mělo zlepšit. „Výsledky pocitové mapy jsme rozebrali a vytipovali místa, která místní nejvíce trápí. Kolem nich jsme pak v průběhu června pro místní obyvatele uspořádali celkem čtyři procházky. Na nich účastníci mohli zástupcům odborů magistrátu problémová místa přímo ukázat a pobavit se s nimi o jejich řešení,“ informovala tisková mluvčí mosteckého magistrátu Klára Vydrová.

Zapojení obyvatel do plánované urbanistické studie vyvrcholí ve čtvrtek 17. 6. „Nejdříve nás sídlištěm provede městský architekt Petr Nesládek s výkladem o historii a urbanismu sídliště. Procházku začneme v 16 hodin u základní umělecké školy. Projdeme se centrálním parkem a kolem sídliště zpět k lidušce, kde pak od 18 hodin proběhne veřejné setkání,“ nastínila průběh akce tisková mluvčí. Na veřejném setkání výzkumníci představí závěry průzkumu potřeb obyvatel a zástupci města promluví o jejich představách o budoucnosti sídliště. Na závěr bude místo pro dotazy a diskuzi s obyvateli.

 

2 KOMENTÁŘE

    • Ano. To je možné. Ale já nemám v titulku název sídliště a ani jsem to neměla v úmyslu. Pokud bych tam chtěla použít název sídliště, byť nesprávný, měla bych tam velké písmeno „U“. Zámysl byl „u“ jakožto „poblíž Lajsníku“.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!