Ústecký kraj pomohl zvýšit komfort Pacienti dostali třicet polohovacích lůžek

0
507

Podkrušnohorská poliklinika následné péče v Litvínově získala díky dotačnímu programu Ústeckého kraje třicet nových polohovacích lůžek. Po mezibořském REMEDu je to už druhé zdravotnické zařízení v regionu, které využilo podpory kraje a zvýšilo komfort svých pacientů.

„Dotaci jsme požadovali na 30 polohovatelných lůžek s antidekubitními matracemi. Obdrželi jsme 650 000 korun. Dodavatel vzešel z výběrového řízení. Nabídl nám výhodnou cenu, která nám dovolila, po dohodě s KÚ Ústeckého kraje, nákup 39 lůžek s profesionálními matracemi,“ říká k novému vybavení podpořenému krajským úřadem jednatelka Krušnohorské polikliniky Hana Sošková.

Do poloviny letošního roku by nemocnice následné péče ráda zřídila jedno lůžko určené pro paliativní péči. „Chtěli bychom vytvořit důstojné místo pro pacienta vyžadujícího paliativní péči. Znamená to, že naším cílem je pacientovi s nevyléčitelnou chorobou ve velmi pokročilém stádiu důstojně zmírnit jeho bolest i duševní strádání a umožnit mu podporu jeho blízkých. Lůžko s příslušným zázemím bychom rádi realizovali do poloviny letošního roku,“ říká k rozšíření péče o pacienty primář MUDr. Petr Myšák.

Do investičních záměrů patří také vybudování dalších 13 lůžek v prostoru bývalých ordinací internistů. „Jednalo by se o sociální lůžka ve zdravotnickém zařízení. Prostory je nutné zrekonstruovat a vybavit. Předpokládané náklady se pohybují kolem 2 milionů a do provozu bychom je chtěli dát nejpozději na začátku příštího roku,“ dodává Hana Sošková. Třicet nových lůžek si do zdravotnického zařízení přijel prohlédnout také náměstek Ústeckého kraje Martin Klika. „Naší snahou je zlepšovat podmínky pacientům v podobných zařízeních, jako je REMED Meziboří a Podkrušnohorská nemocnice následné péče. Chceme, aby se komfort následné a dlouhodobé péče v Ústeckém kraji stále zvyšoval. Dotační program pro zvyšování komfortu při poskytování následné a dlouhodobé péče proto chceme vyhlásit i v letošním roce,“ uvedl Martin Klika.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!