Válek, Dérerová a štafeta žen Uhlomostu mistry ČR

0
590

Poslední květnový víkend přivítal liberecký padesátimetrový bazén kompletní českou špičku plavců při mistrovství České republiky v ploutvovém plavání a rychlostním potápění. Závodníci mosteckého oddílu Uhlomost – sport vylovili z libereckého bazénu hned čtyři tituly mistrů České republiky a celkem pak vybojovali 16 medailí.

Dvojnásobným mistrem republiky v disciplínách 400 a 800 m PP se stal zkušený Libor Válek. V kategorii žen se stala mistryní ČR na trati 100 m PP juniorská reprezentantka Karolína Dérerová. Čtvrtý titul do Mostu přivezla úspěšná štafeta mosteckých dívek ve složení Karolína Dérerová, Eliška Trollerová, Karolína Žižková a Lucie Kolaříková, která zlatou medaili vyplavala v disciplíně 4 x 100 m PP.

Mostečtí ploutvoví plavci přivezli z Liberce ještě šest stříbrných a šest bronzových medailí. Titul vicemistra ČR vyplaval Libor Válek na trati 200 m PP, na stejné trati v kategorii žen vybojovala stříbro i Karolína Dérerová. Další stříbrné medaile přidaly Karolína Žižková na trati 100 m RP, Lucie Kolaříková v disciplíně 50 m RP a Daniela Uhlířová na 50m BF. O šestou stříbrnou medaili se postarala štafeta žen na trati 4 x 200 m PP, která plavala ve stejném složení jako na 4 x 100 m PP. Tři bronzové medaile vybojovala Lucie Kolaříková na 50 m, 100 m a 400 m PP. Do medailové sbírky přispěly bronzovými medailemi ještě Karolína Žižková na trati 50 m RP a Daniela Uhlířová na trati 100 m BF. V mužské kategorii bral bronz Libor Válek v disciplíně 400 m RP.

Mistrovský závod byl zároveň přeborem České republiky v jednotlivých kategoriích. Mostečtí ploutvaři vyplavali v juniorské a dorostenecké kategorii celkem 13 zlatých, 7 stříbrných a 11 bronzových medailí. Mimo již jmenovaných se na stupně vítězů v kategorii juniorů probojoval Tomáš Ullík, v kategorii dorostenců Daniel Sedlár a v kategorii dorostenek Dominika Srbová.

Pro mostecké plavce se tak uzavřela jarní část bazénové sezony. Závodníky čeká ještě závod na otevřené vodě v dálkovém plavání a úspěšné juniorky závěrečná příprava před odjezdem na světový šampionát do Francie.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!