Vysoká škola chce nabídnout studium on-line i zahraniční titul

0
767

Máte bakalářský titul a rádi byste si zvýšili vzdělání tady na Mostecku a získali akreditovaný zahraniční titul? Máte příležitost. Svou pobočku tu chce otevřít soukromá vysoká škola B.I.B.S.

Školu mohou absolvovat nejen maturanti, ale pokračovat tu můžete i v magisterském programu. Zaměření vysoké školy je na ekonomiku a management, ale také na studium MBA a firemní vzdělávání Leadership Academy. Výjimečná a jediná svého druhu je tato škola v tom, že kombinovaná forma studia umožňuje skládat zkoušky online. Kombinované studium nabízí flexibilní studijní řád, a školu proto mohou zvládnout i studenti při zaměstnání. „Studium na naší škole není určeno jen pro začátečníky, ale uplatnit se zde mohou i studenti, kteří mají dostudovaný bakalářský program a chtějí si dodělat vyšší, magisterské vzdělání. Magisterský titul MSc. je navíc platný a uznávaný v zahraničí. Jsme česká vysoká škola, ale provozujeme britské vysokoškolské programy včetně titulu, který vám udělí britská univerzita,“ uvedl hlavní výhody vysoké školy B.I.B.S. předseda představenstva Tomáš Prejza a ještě podotkl: „Tento titul má svůj význam při uplatnění na trhu práce u zahraničních firem, kterých není na Mostecku málo. Držitelé tohoto titulu jsou více preferováni než například ti, kteří mají titul z české vysoké školy.“

Aby se ale mohla pobočka soukromé vysoké školy, která působí již řadu let také v Praze, Brně i Bratislavě, otevřít i zde, je potřeba najít dostatečný počet zájemců. Ti se mohou přihlásit kdykoliv v průběhu roku. Škola je flexibilní a program umí přizpůsobit tak, aby se studium dalo zvládnout i v pozdějším termínu, než kdy zahajují semestr jiné vysoké školy. „U britských programů není běžné zkouškové období. Studenti neabsolvují klasické zkoušky, ale vytvářejí práci na počítači, kterou mají ohodnocenou. Studium je pro ně zajímavější. V případě magisterského programu jde ale o studium v angličtině, kterou musí uchazeči ovládat na takové úrovni, aby zvládli výuku,“ upozorňuje dále Tomáš Prejza a dodává: „Pokud by se podařilo sehnat alespoň dvacet až třicet studentů, rádi bychom otevřeli pobočku i tady u nás.“ Jedinou výjimkou, kdy student nepracuje prostřednictvím počítače, je státní závěrečná zkouška a obhajoba diplomových prací, které se skládají ústně.

Podmínkou pro studium na vysoké škole B.I.B.S. je u bakalářského programu maturita a u magisterského programu znalost angličtiny a bakalářský stupeň. Studenti platí školné, bližší informace pro jednotlivá studia na www.bibs.cz. „Studenti mohou britský magisterský titul získat i při studiu v zahraničí. Tam je to ale studium výrazně dražší, nevyjímaje další náklady spojené s pobytem v zahraničí,“ připomněl Tomáš Prejza.

„Studuji na škole již druhým rokem a tato forma mi naprosto vyhovuje. Pracuji ve firmě a příliš volného času mi tak nezbývá. Možnost skládat zkoušky na počítači a pracovat z pohodlí domova večer po práci je pro mě více než přijatelné. Nemusím docházet na žádné semináře a konzultace a přesunovat se v určený čas na jiné místo. Při dálkovém studiu na jiných školách by to pro mě představovalo problém. Pokud bych byl úspěšný a získal zdejší magisterský titul MSc., měl bych navíc větší šanci pracovat u pobočky naší firmy v zahraničí,“ popisuje zkušenosti s vysokou školou B.I.B.S. v Praze student Marek Jelínek.

Bližší informace o vysoké škole BIBS najdete na
www.bibs.cz.

Zájemci o studium se mohou obracet na pana ředitele Nováka, e-mail: novak@bibs.cz, tel.: 778 717 979.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!