Do finále postoupili Gamblers Most a FC Jeptišky

0
557

Sobotní první semifinálové zápasy a nedělní odvety poslaly do letošního finále DRFG Mostecké ligy první a druhý tým základní části, tedy Gamblers Most a FC Jeptišky. Byť oba týmy vzhledem ke svým výsledkům v základní části platily za favority, přesto si před víkendem nemohly být postupem jisty. V rolích vyzyvatelů se jim totiž postavila silná mužstva Hospoda ULITA a GMS Most.

První ze semifinálových dvojic tvořily týmy FC Jeptišky a GMS Most. Přestože se dokázalo GMS sejít v sobotu i v neděli ve výjimečně silné sestavě, dokázaly Jeptišky pokaždé nastoupit ve srovnatelné či dokonce ještě vyšší kvalitě. Jako hlavní rozdíl se pak ukázal post brankáře. Zatímco mezi tyčkami Jeptišek působil mistr Evropy do 21 let, Václav Šlégr, byli nuceni hráči GMS Most postavit do brány hráče z pole, neboť jejich opora ze základní části, Slavomír Švácha, byl zraněn. Sobotní zápas pro sebe dokázaly Jeptišky získat v poměru 3:1 po poločase 2:0. V nedělní odvetě by tak musel tým GMS Most zvítězit o dva a více gólů. Silné Jeptišky však opět nepřipustily žádné komplikace a dokráčely si tentokrát pro vítězství 7:3. Směrem dopředu úřadoval Jakub Hruštinec (2 + 3) doplňovaný tentokrát střelcem Danielem Kasalem (4 + 0) a z pozice brankáře asistujícím Václavem Šlégrem (0 + 2). V barvách GMS vyčníval zejména Dominik Dolejší, tentokrát s Michalem Nguyenem (oba 1 + 1). Z první dvojice tedy do za týden hraného finále bezpečně postoupily FC Jeptišky.

Druhou dvojici pro semifinálová utkání tvořili hráči Gamblers Most a Hospody ULITA. Ta dokončila základní část dokonce na šestém místě, ale přesto odmítla být pro Gamblery snadným soustem.

V sobotu se oba týmy rozešly po výhře 3:1 pro Gamblers, když ale ULITA dokázala hrát zcela vyrovnanou partii. Také v neděli se ULITA dokázala sejít v silném složení a tentokrát možná dokonce silnějším, než Gambleři. Byla to také ULITA, kdo měl ze začátku více šancí a poté, co šla do vedení, jí k postupovému výsledku chyběl jeden vstřelený gól. Nakonec se dobře hrající ULITA rozloučila se semifinálovými boji výhrou 5:4 a získala tolik ceněný skalp mistrů republiky.

Semifinálové zápasy, které se všechny vyznačovaly opravdu mimořádnou úrovní, tedy poslaly do finále dvojici letošních největších favoritů, Gamblers Most a FC Jeptišky, a do boje o bronzové medaile týmy GMS Most a Hospoda ULITA. Liga vyvrcholí finálovým programem v neděli od jedné hodiny odpoledne. (jan, jak)

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!