Knihovna spustila novou pilotní hru – dobrodružství pro děti i dospělé!

0
416

Litvínovská knihovna nabídla v Týdnu knihoven svým čtenářům zajímavé akce. Knihovnu navštívila spisovatelka Iva Pekárková a byla spuštěna pilotní hra Útěk z knihovny.

Týden knihoven je celostátní projekt, který je každoročně na počátku října vyhlašován Svazem knihovníků a informačních pracovníků. Aktivity zapojených knihoven v rámci tohoto projektu se zaměřují především na podporu čtenářství. Letos se konal již 21. ročník.

V litvínovské knihovně opět nechyběly tradiční a oblíbené akce, jakými jsou burza knih a amnestie upomínek. Do burzy knih se podívalo 120 lidí a nakoupilo si za symbolické ceny celkem 680 vyřazených titulů. Amnestie využilo 80 čtenářů, kterým byla v tomto týdnu upomínka odpuštěna. Vedle těchto tradičních akcí proběhlo v knihovně i autorské čtení se spisovatelkou Ivou Pekárkovou. Toho se zúčastnilo 40 posluchačů. „Paní Pekárková četla ukázky ze svých knih a kromě pikantních zážitků jsme poznali, že je vynikající, osobitá a velmi inteligentní spisovatelka,“ popisuje Michaela Hrabinská, vedoucí dospělého oddělení. Pro středoškoláky se uskutečnilo další odpoledne s názvem „Knížky nás baví“. Při těchto setkáních se letošní maturanti seznamují s knihami uvedenými v doporučené četbě, a s pomocí knihovnic dospělého oddělení se tak připravují k maturitě. Dětské oddělení nabídlo v Týdnu knihoven svým malým čtenářům kreativní odpoledne v dílně pana Nešiky. „S pomocí speciálního lepidla si děti mohly přenést požadovaný motiv na dřevěné náramky a odnést si tak domů originální výtvor,“ říká Ondřej Hogen, který akci zorganizoval.

Velkou novinkou bylo otevření únikové místnosti. „Nadšenci pro escape hry si mohou nyní po sjednání termínu zahrát jednu takovou i přímo v knihovně. Připravili jsme místnost, která je laděna ve stylu Harryho Pottera a Bradavic. Prioritně je určena pro děti a mládež, ale uvítáme i dospělé,“ říká Iva Freibergová, vedoucí dětského oddělení.

V průběhu celého týdne byla vedle centrálního pultu umístěna také výstavka knih s předškolní tematikou. Těmi si návštěvníci nejen listovali, ale mohli si tituly vypůjčit i domů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!