Knihovna spustila novou pilotní hru – dobrodružství pro děti i dospělé!

0
249

Litvínovská knihovna nabídla v Týdnu knihoven svým čtenářům zajímavé akce. Knihovnu navštívila spisovatelka Iva Pekárková a byla spuštěna pilotní hra Útěk z knihovny.

Týden knihoven je celostátní projekt, který je každoročně na počátku října vyhlašován Svazem knihovníků a informačních pracovníků. Aktivity zapojených knihoven v rámci tohoto projektu se zaměřují především na podporu čtenářství. Letos se konal již 21. ročník.

V litvínovské knihovně opět nechyběly tradiční a oblíbené akce, jakými jsou burza knih a amnestie upomínek. Do burzy knih se podívalo 120 lidí a nakoupilo si za symbolické ceny celkem 680 vyřazených titulů. Amnestie využilo 80 čtenářů, kterým byla v tomto týdnu upomínka odpuštěna. Vedle těchto tradičních akcí proběhlo v knihovně i autorské čtení se spisovatelkou Ivou Pekárkovou. Toho se zúčastnilo 40 posluchačů. „Paní Pekárková četla ukázky ze svých knih a kromě pikantních zážitků jsme poznali, že je vynikající, osobitá a velmi inteligentní spisovatelka,“ popisuje Michaela Hrabinská, vedoucí dospělého oddělení. Pro středoškoláky se uskutečnilo další odpoledne s názvem „Knížky nás baví“. Při těchto setkáních se letošní maturanti seznamují s knihami uvedenými v doporučené četbě, a s pomocí knihovnic dospělého oddělení se tak připravují k maturitě. Dětské oddělení nabídlo v Týdnu knihoven svým malým čtenářům kreativní odpoledne v dílně pana Nešiky. „S pomocí speciálního lepidla si děti mohly přenést požadovaný motiv na dřevěné náramky a odnést si tak domů originální výtvor,“ říká Ondřej Hogen, který akci zorganizoval.

Čtěte:  Meziboří bude hospodařit v novém roce s rozpočtovým provizoriem

Velkou novinkou bylo otevření únikové místnosti. „Nadšenci pro escape hry si mohou nyní po sjednání termínu zahrát jednu takovou i přímo v knihovně. Připravili jsme místnost, která je laděna ve stylu Harryho Pottera a Bradavic. Prioritně je určena pro děti a mládež, ale uvítáme i dospělé,“ říká Iva Freibergová, vedoucí dětského oddělení.

V průběhu celého týdne byla vedle centrálního pultu umístěna také výstavka knih s předškolní tematikou. Těmi si návštěvníci nejen listovali, ale mohli si tituly vypůjčit i domů.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!