Módní přehlídka vynesla dětem z dětských domovů sto dvacet tisíc

0
942

Již třetí ročník charitativní módní přehlídky Móda a hvězdy, jejíž výtěžek ve výši sto dvaceti tisíc korun poputuje Dětskému domovu ve Vysoké Peci, Klokánku v Teplicích a Ústí nad Labem a Nadačnímu fondu Veroniky Kašákové, se konal v mosteckém městském divadle.

Akce se setkala s obrovským zájmem veřejnosti i populárních osobností a splnila svůj účel – pomoci dětem z dětských domovů. V průběhu módní přehlídky a šou se představila plejáda osobností v exkluzivním zastoupení. Mezi hosty se objevili například Inna Puhajková, Lucie Šlégr, Nikol Švantnerová, Eva Decastelo, Lenka Taussigová, nejkrásnější muž planety pro rok 2016 Tomáš Martinka nebo Jan Vurm. Na mole se představily také děti z Klokánku a dětského domova. Během přehlídky zazpívali Leona Gyongyosi, Sámer Issa a Míša Mervartová. Celou akci podpořil Ústecký kraj, město Most, Vršanská uhelná, Silnice Group, HC Verva Litvínov a poslankyně Hana Aulická Jírovcová a další.

„Ohlasy byly po letošním ročníku skutečně obrovské. Diváci i vystupující hosté byli nadšeni. Mám z toho velkou radost a myslím, že se akce vydařila ještě lépe než ty předchozí. Svědčí o tom i fakt, že jsme měli vstupenky vyprodané během jediného týdne, kdy šly do prodeje,“ zhodnotila letošní ročník majitelka Svatebního salonu Delta v Mostě a hlavní organizátorka akce Petra Vyoralová. Městské divadlo v Mostě navíc skýtá vhodné a reprezentativní prostory. „O jiných prostorách určitě nepřemýšlíme, protože mostecké divadlo je nádherné a pět set lidí je tak akorát. Není mojí ambicí, abych nějakým způsobem hledala kapacitu lidí na úkor komfortu, který poskytuje divadlo,“ ujistila Petra Vyoralová.

Ani při letošním ročníku nechybělo na módní šou překvapení. Dojata byla především modelka, zakladatelka nadace a také moderátorka večera Veronika Kašáková. „Připravili jsme nahrávku o životě a dětství Veroniky Kašákové a jejího bratra Karla, kteří oba vyrůstali v dětském domově a oba jsou živoucím důkazem, že i když jsou to děti z dětských domovů, mohou v životě něčeho dosáhnout. Tuto nahrávku dojemně namluvila ředitelka domova ve Vysoké Peci a jejich příběh byl doprovázen projekcí fotek z jejich dětství v dětském domově,“ uvedla Petra Vyoralová s tím, že poté došlo na předávání šeků. Zástupci vedení klubu HC Verva Litvínov předali čerstvě založené Nadaci Veroniky Kašákové šek na dvacet tisíc korun, Jiří Šlégr pak sólo pro nadaci přidal ještě další šek v hodnotě deseti tisíc korun. Šeky v hodnotě čtyřiceti tisíc korun putovaly také do dětských domovů ve Vysoké Peci a čtyřicet tisíc korun získal i Klokánek Teplice a Ústí nad Labem. Přidali se i další sponzoři. Celkem si mezi sebe rozdělily děti z dětských domovů spolu s nadací sto dvacet tisíc korun.

Po ohlasech a úspěchu, s jakými se akce setkala, již dnes přemýšlejí organizátoři nad dalším ročníkem. „V případě, že nám naši partneři zachovají přízeň a budeme mít takovou podporu lidí okolo nás, budeme velice rádi a můžeme už začít vymýšlet nápady pro příští ročník,“ dodala Petra Vyoralová.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!