Největší machři jsou truhláři z Hamru

0
1481

Na hamerské střední odborné škole mají opravdové machry. Své řemeslo tu ovládají truhláři nejlépe z celé republiky. Svědčí o tom i první místo v prestižní celorepublikové soutěži Machři roku 2016.

V kategorii Truhlář si odnesli zlaté medaile žáci školy Milan Kotulič a Petr Fišer. Ti ve velké konkurenci čtyřiadvaceti škol z Čech i Moravy přesvědčili odbornou porotu o svých dovednostech a zručnosti. Vítězové z hamerské školy pracovali v soutěži na výrobě nábytkové zásuvky na ozuby. „Měli jsme za úkol během časového limitu tří hodin a na základě výkresu zhotovit konečný výrobek,“ popisuje jeden z dvojice vítězů Milan Kotulič. Žáci po celou dobu pracovali zcela samostatně. Pomoc ze strany pedagogů byla zcela vyloučená. „Kluci se s úkolem poprali výborně. Porota v prvé řadě ocenila pečlivé dodržení rozměrů zásuvky, ale také čistotu provedení a přesnost spojů,“ komentoval práci svých svěřenců učitel odborného výcviku Miroslav Findeis.

Hamerská střední odborná škola se pravidelně umisťuje na předních příčkách nejrůznějších soutěží. Ocenění získávají nejen zástupci oboru truhlář a umělecký truhlář, ale také propagační grafici, kadeřníci, krejčí nebo aranžéři. „Toto umístění je pro nás velmi cenné a máme z něj opravdu radost. Je to úspěch nejen žáků, ale také učitelů a učitelů odborného výcviku, kteří je dlouhodobě a výborně připravují,“ říká ředitelka školy Jitka Francírková.

Cílem soutěže Machři roku, která má svou tradici od roku 2008, je popularizovat, zviditelnit a zlepšit renomé českého odborného školství. Žáci mají možnost poměřit své schopnosti a společně s pedagogy si během setkání vyměnit zkušenosti a nasbírat potřebné kontakty. Zároveň mohou širokou veřejnost přesvědčit o vysoké úrovni jednotlivých řemesel.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!