Mostecká liga malé kopané zahájila svůj jubilejní ročník

0
5218

Pošmourné počasí první březnové neděle letošního roku bylo kulisou pro začátek patnáctého ročníku Mostecké ligy malé kopané. V jejím prvním kole se proti sobě postavilo v pěti zápasech celkem 10 týmů.

V prvním utkání proti sobě nastoupila mužstva Inseminátors FC a proOFFICE, tedy loňští a předloňští poražení finalisté. Průběh střetnutí tomu ale vůbec neodpovídal. Bezradný tým proOFFICE ohrožoval bránu soupeře skutečně jen sporadicky a dominující Inseminátoři zvítězili hladce 6:0 po poločase 3:0. Hned čtyři z jejich šesti gólů zařídila jejich nová posila, Martin Boček (2+2). V druhém zápase se obrození FC Katalánci SWAG postavili tradičním FC Levels. Levels šli sice v zápase do vedení na 1:0, ale již poločas vyzníval lépe pro Katalánce (2:1), kteří nakonec i přes statečný odpor soupeře zvítězili poměrně jednoznačně v poměru 6:2. Ofenzívu vítězů táhl bývalý kapitán loni zaniklého týmu FC Boe United, Lukáš Pechar (3+1). Ve třetím střetnutí dne nabídli přítomným divákům svou slabší tvář FC Gunners Most, kteří byli zmasakrováni týmem Hospoda ULITA v poměru 0:16 po ještě přijatelném poločase 0:5. V barvách vítězů dokázal naplno využít slabšího soupeře obhájce loňského vítězství v bodování ligy Vít Popelka. Osmi kanadskými body (3+5) se okamžitě vyhoupl do čela této statistiky. Bodové žně měli rovněž jeho spoluhráči, zejména bratři Stanislav Levý (2+4) a Jiří Levý (2+2) a střelci hattricků Antonín Harzer a Martin Pučok (oba 3+0). Brankář vítězů Ondřej Murcko a brankář Inseminátors FC, Václav Hrubý, se svými čistými konty stali brankáři kola.

Následoval zápas mezi obhájci titulu, Gamblers Most, a Old Bridge. Ti, zcela v rozporu se svým jménem, nastoupili ve velmi mladé sestavě, a přestože se jejich hráči prezentovali sympatickým výkonem, Gambleři byli nad jejich síly. Mistři po poločase 3:0 nakonec zvítězili 9:1. Kolo uzavřelo střetnutí mezi týmy FC Jeptišky a GMS Most. Tedy mezi týmy, které mají nejblíže k označení nováčci, byť řada jejich hráčů již v lize působila. Jeptišky z tohoto střetu vyšly vítězně, když po poločase 2:0 nakonec vyhrály 3:1.