Nová krajská dotace podpoří veterináře

0
83

Ústecký kraj ve snaze zvrátit dlouhodobý nedostatek veterinárních lékařů pro velká hospodářská zvířata na svém území připravil aktualizaci Programu pro rozvoj eko-agro oblastí v Ústeckém kraji na období let 2022 až 2025, kde zavádí novou oblast podpory právě pro veterinární lékaře. Příjem žádostí začíná už 25. července a na podporu je vyčleněno 1 760 000 Kč.

Veterinární lékaři si do programu mohou požádat o dotaci na vybavení pro stacionární či mobilní provoz. Aktualizace programu je reakcí na stávající nedostatek veterinářů pro velká hospodářská zvířata na území Ústeckého kraje, a navazuje tak na předchozí jednání se zástupci zvěrolékařů, Státní veterinární správy a zástupců Ústeckého kraje. Maximální výše poskytované dotace na žádost v rámci oblasti je 200 tis. Kč v případě neinvestičních výdajů, 500 tis. Kč v případě investičních výdajů, přičemž lze poskytnout dotaci až do výše 100 %.

Aktualizovaná část programu byla konzultována se zástupci Krajské veterinární správy, Státní veterinární správy a byla posouzena oddělením veřejné podpory Ministerstva zemědělství. S aktualizací programu byla zároveň vyhlášena první výzva pro příjem žádostí, které je možné podávat na Krajský úřad Ústeckého kraje od 25. 7. 2024 do 31. 8. 2024.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!