Zámek Valdštejnů ožije v červnu bohatým programem.

0
772

Zámek Valdštejnů v Litvínově rozhodně stojí během června za návštěvu. Připraveny jsou netradiční akce pro děti i dospělé i stálé koncerty ZUŠ Litvínov. Červen má být navíc mimořádně teplý a slunečný, a tak si zábavu pod lípou na zámeckém nádvoří nenechte ujít.

NEDĚLE 4. ČERVNA

V neděli 4. června budou na zámku slavit všechny děti. Připravena je totiž pro ně oslava dětského dne. A ne ledajaká. Bude to rovnou Vodnický den dětí v zámku. „Chtěli jsme každou oslavu v zámku tak trochu ozvláštnit. Dětským dnem proto provede vodník,“ říká Dáša Wohanková z propagace města. Možná to bude ten, který žije v zámecké kašně. Akce začíná v 10 hodin a potrvá do 16 hodin. Od 11 hodin začíná Vodnická taškařice s vílou Elvírou, zábavná show s upovídaným vodníkem a vílou, děti loví rybičky a sbírají dušičky, učí se vodnické tanečky, nechybí ani mořské příšery z dlouhých tvarovacích balónků. Během dne jsou připraveny Balónková dílna a Podvodnické dílničky. Chybět nebude ani oblíbená jízda kočárem po zámeckém parku, tentokrát s vodníkem na kozlíku. „Budeme rádi, když děti přijdou v maskách vodníků, víl a rybiček. Každou masku odměníme,“ doplnila Dáša Wohanková.

STŘEDA 7. ČERVNA

Ve středu 7. června od 16 hodin na nádvoří zahraje Junior Big Band ZUŠ Litvínov, na pátek 9. května je připraven Klavírní koncert Lucie Kaftanové a vystoupení dětí z hudebních škol, a to od 17 hodin. V neděli 11. června bude zámek patřit Patchwork klubu Litvínov. V rámci Rozmarného patchworkového léta uvidíte, co šikovné ruce litvínovských patchworkářek dokáží. Vystaveny budou deky, polštáře, prostírání, ale i originální tašky. „Jedná se už o druhý ročník výstavy. V loňském roce měla ohromný ohlas. Letos je výstava spojená také s dobročinností. Patchwork klub Litvínov začal se šitím polštářků, baťůžků a vlaječek pro dětskou onkologii v motolské nemocnici. Na výstavě předvedeme, o jaké výrobky má nemocnice pro malé pacienty zájem. Veřejnost se může zapojit a přinést své výrobky na Svatomichaelské slavnosti,“ uvedla Dáša Wohanková. Kromě výstavy je součástí Rozmarného patchworkového léta také tvořivá dílna pro děti i dospělé s ukázkami klasického patchworkového vzoru a ručního sešívání.

STŘEDA 14. ČERVNA

Ve středu 14. června zazpívá na nádvoří od 16 hodin pěvecký sbor Vrabčáci a pěvecké oddělení ZUŠ Litvínov. Ve stejný den, ale v 17 hodin, začínají v zámecké kuchyni KLAUZURY, výstava prací žáků grafického designu SOŠ Litvínov-Hamr, výstava trvá do 28. 8. 2017.

PÁTEK 16. ČERVNA

Nové expozice v prostorách zámku můžete obdivovat od pátku 16. června. Na nádvoří to budou drátěné plastiky Veroniky Psotkové Bikiny klub, v zámku nová výstava soch Stanislava Hanzíka.

ÚTERÝ 20.ČERVNA

V úterý 20. června se od 18 hodin v obřadní síni koná Absolventský koncert Lenky Palmové a Jana Doskočila.

STŘEDA 21. ČERVNA

Ve středu 21. června od 16 hodin koncert Komáreček a komorní hry.

STŘEDA 28. ČERVNA

Ve středu 28. června zahraje od 16 hodin Dechový orchestr ZUŠ Litvínov. Ve stejný den od 15 hodin okomentují expozici historických hraček v zámku sami jejich sběratelé.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!