Plavkyně Javorková přivezla do Litvínova stříbro

0
1611

Během prvního květnového víkendu se v Plzni konalo Multiutkání mladší juniorské plavecké reprezentace. K vzájemným soubojům zde nastoupily výběry z Maďarska, Slovenska, Polska a České republiky. Litvínovská plavkyně Kamila Javorková si zde vytvořila parádní osobní rekord na trati 400 m volný způsob časem 4:34,98. Objevila se dále na tratích 200 m polohový závod, 200 m volný způsob, 100 m volný způsob a ve štafetových závodech na 4×200 m volný způsob, 4×100 m volný způsob a závěrečným parádně zaplavaným úsekem ve štafetě na 4×100 m polohový závod, pomohla získat českému dívčímu výběru stříbrnou medaili.
Mladší žactvo zavítalo koncem dubna na jihočeského Píseckého pulce. Padlo mnoho osobních rekordů, avšak na medaili se podařilo dosáhnout jen Lauře Prantové na trati 100 m motýl. Hlavní disciplínou závodů byla vyhlášená polohová stovka a zaplavanými výkony z rozplaveb se Laura Prantová a David Rous probojovali do finále. Výkony v samotném finále sice vylepšili, ale vzhledem k velké konkurenci, obsadili David Rous páté a Laura Prantová sedmé místo.
V Chomutově se konal Memoriál Jaroslava Jezbery a zde se šesti zlatými medailemi blýskla opět Kamila Javorková. Výkony na trati 50 m motýl byly oceněny Cenou Matěje Volfa – chomutovského vynikajícího plavce a prima kluka, který ve velmi mladém věku podlehl zákeřné nemoci. Ve finále této trati zvítězila Javorková časem 0:29,61.