Žižkovská štace mosteckého divadla

0
119
Markéta Hausnerová, Zita Benešová a Ivana Zajáčková v představení 3 ženy. (foto: T. Branda)

Činohra Městského divadla v Mostě bude v dubnu hostovat v Praze. Hostování se uskuteční v Žižkovském divadle Járy Cimrmana ve dnech 7. – 9. dubna 2020.
„Žižkovskou štací“ – neboli místem zastavení či působení – se stává Divadlo J. Cimrmana pro regionální divadelní soubory, pro soubory, které nemají mnoho prostoru představit svou práci pražskému publiku v němž se při svém účinkování střídají česká oblastní či mimopražská divadla.

7. dubna se MDM představí s vynikající komedií Neila Simona Bosé nohy v parku v režii Jakuba Dostála. V hlavních rolích se představí Eva Radilová a Jakub Koudela.
Dále hrají Jiří Rumpík, Michaela Krausová a Vít Herzina.
Představení Bosé nohy v parku bude zpřístupněno i neslyšícím divákům prostřednictvím simultánního tlumočení do českého znakového jazyka. Tlumočení zajistí nově vzniklá zájmová skupina KukátkOO, z.s.
8. dubna následují 3 ženy anglické autorky Katy Brand – Zita Benešová, Markéta Hausnerová a Ivana Zajáčková –  tři generace žen z jedné rodiny, které s nelítostným humorem odhalují vzájemné komplikované vztahy v režii Martina Vokouna. Dále hrají Matyáš Procházka, Jana Pin a Anna Hrodková.                                                    Posledním představením bude 9. dubna Faulovaný útočník (Juller) – hravá inscenace nejen pro mládež o slávě i nejtěžších chvílích člověka. Juller je úspěšný a slavný fotbalista. Juller je Němec. Juller je ale také Žid. V hlavní roli se představí Vít Herzina, dále hrají Jan Beneš, Jakub Dostál, Jiří Kraus a Nela Štefanová. Režie se ujala Hana Marvanová.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!