Plánovaná cvičná pátrací akce proběhla v horách nad Chomutovem

0
53

V úterý proběhla v Krušných horách, a to v obci Kovářská a v okolí, cvičná pátrací akce zaměřená na koordinaci činností a postupů policistů a dalších složek Integrovaného záchranného systému.

Součinnostní cvičení složek IZS se uskutečnilo pod vedením Krajského ředitelství policie Ústeckého kraje. Zúčastnili se ho policisté z chomutovského územního odboru, psovodi, příslušníci speciální pořádkové jednotky, kriminalisté a další kolegové z řad ústeckých policistů. Kromě nich měli nezastupitelnou roli při cvičení také příslušníci Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje, Sboru dobrovolných hasičů obcí Kovářská a Vejprty, dále Horská služba Krušné hory a členové Czech SAR teamu (ten je ostatní složkou IZS a jeho hlavní činností je pátrání po pohřešovaných osobách).

V rámci cvičení byla simulována situace, při níž bylo na linku 158 příbuznými oznámeno pohřešování dvou seniorů, kteří se spolu měli vozidlem vydat z Klášterce nad Ohří na výlet do obce Kovářská a okolí, avšak nevrátili se domů a jejich telefony jsou nedostupné.

Policisté ve spolupráci s ostatními zmíněnými složkami začali po mužích pátrat s využitím dostupných sil a prostředků včetně nasazení techniky (čtyřkolek, dronů, vozidel..). Po přibližně dvou hodinách pátrání se oba figuranty podařilo v pořádku nalézt a můžeme zkonstatovat, že cvičení splnilo svůj účel.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Please enter your name here
Please enter your comment!